Ana sayfa          20 Ağustos 2006, Pazar 08:57 Üyeler , Üye olmak için   
 
  HÜRRİYET EKLER
  Kelebek  
  Cuma
  Cumartesi
  Pazar
  Seyahat
  Otoyaşam
  E-Yaşam
  Bilim
  Hürriyet İK
 
 
Arşiv

Hürriyet
Türkçe Web
Tüm Web
 Gündem
19 Ağustos 2006
Kafkasyalılardan silahlara veda

Kafkas Dernekleri Federasyonu, her türlü eğlence ve kutlamada, silah kullanılmaması kararı aldı. Karara göre, düğün davetiyelerine silah kullanılmasının yasak olduğunu gösteren amblem konulacak. Kararlara uymayanların daha sonra yapacağı toplantılara katılım olmayacak.

Bursa’nın İnegöl ilçesinde düzenlenen "silah bırakma toplantısı"na Kafkas Dernekleri Federasyon Başkanı Şamil Jane ile Bursa, İnegöl, Karacabey, Mustafakemalpaşa, Kütahya, Bilecik, Balıkesir, Gönen, Susurluk, Bandırma, Eskişehir ve Biga Abhaz Kültür derneklerinin başkanları katıldı.

Federasyon Başkanı Jane, toplantının açılış konuşmasında, bir süre önce İnegöl’e bağlı Kestanealan köyünde düzenlenen sünnet düğününe katılan üniversite öğrencisi Sezin Akoy’un (19), ateşlenen tüfeklerden çıkan kurşunların isabet etmesi sonucu hayatını kaybetmesinin yüreklerini burktuğunu ifade etti. Bu olaydan herkesin bir ders çıkarması /_newsimages/2026181.jpggerektiğini anlatan Jane, Abhaz kökenli Sezin’in kendi evlatları olduğunu, Abhazlar olarak "magandaların önüne geçebilmek için" öncelikle kendilerinin mücadele etmesi gerektiğini vurguladı.arkadaşıma yolla yazıcı için

© Copyright 2006 Hürriyet
http://www.hurriyetkurumsal.com/