19 MAYIS 2007 BULUŞMASI İLE İLGİLİ DÜŞÜNCELER
 
Ayşem BAŞOĞLU'ndan (4.6.2007)

Daha fotoğraflara bakmadan cevap yazayım istedim. Her şey için, tüm emeğiniz için, tekrar tekrar teşekkür etmek istedim. Sizlerin memnuniyeti bizlerinkinden daha önemli aslında. Geçmişi olan, ortak zamanları mekanları paylaşmış olanlar, sizlersiniz. Bu toplantıları gençler olarak yaşamalı ve geçmiş olarak kaydedebilmeliyiz ki bizlerin de geleceği olabilsin, beraber yaşatabileceğimiz anlar olabilsin.

Bir mail grubu çağrısı geldi, çok hoş olmuş.
Sevgiler saygılar,
AYŞEM BAŞOĞLU
Eftal GÜNGÖR'den (3.6.2007)

Sevgili Süheyla ablacığım,

Bir kez daha bizleri bir araya getirdiğiniz için teşekkür ederiz.İyi ki varsınız. Senin şahsında tüm emeği geçenlere ailem adına teşekkür ederim. Simge, bu yıl çok istediği halde birlikte olamadı. Ancak ben, Necla ve Onur, toplantıya katılabilmiş olmaktan, çekirdek ailemizin dışındaki bir çok aile ferdiyle bir arada olmaktan, köyde olmaktan büyük keyif aldık.
Toplantı günümüzün dolu dolu, uzun bir gün olacağını düşünmüştüm ama yine ne olduğunu anlamadan akşam oldu. Günün nasıl geçtiğini anlamadık.
Bir araya gelmek için çabalayan, özveride bulunan, uzak yerlerden çıkıp gelen bir çok akrabamızı görmek, doğrusunu isterseniz beni daha bir heyecanlandırıyor. Büyük şehrin karmaşasının verdiği yalnızlık duygusunu bastırdığını, yalnız olmadığımızı, kendimize güven duygumuzu arttırdığını söylemek istiyorum.
Umarım, gençler de bu duyguyu yaşıyorlardır.Gençlerimiz bilsinler ki arkalarında kocaman bir aileleri var.
Dileğim bu toplantıların devam etmesi, gelecek yıllarda daha daha kalabalık olmasıdır. Sizlere, bizleri misafir eden, ağırlayan ve aidiyet duygusu ile bizlerle birlikte o günü yaşayan herkese tekrar teşekkür ediyorum.
İstediği halde, elde olmayan nedenlerle gelemeyenlerle, umarım gelecek yıl bir araya geliriz. Katılmayanlar da bilsinler ki büyük bir keyfi kaçırıyorlar.
Gelecek yılki toplantıda da tekrar bir arada olabilmek umuduyla, sağlıkla kalın.

Eftal Güngör


Sinemis CANDEMiR'den (2.6.2007)

Selamlar, geçen sene söz verdiğim ve gerçekleştiremediğim şeyi bu sene, hatta biraz önce yapmış bulunuyorum. Bu sene 19 mayısta her şey yine çok güzeldi, ben çok keyif aldım. Babacım, sayfa pek hoş olmuş, eline sağlık. Elinde fotoğraf  ya da video olanlar da gönderirse görüntüler daha da çoğalır. Şimdi gelelim verdiğim söze. e.mail adreslerinize davetiye yolladım ve sizleri biraz önce kurmuş olduğum beygiretler@yahoogroups.com adresindeki elektronik gruba ekledim. Buraya atacağınız tek e.maille tüm üyelere ulaşabileceksiniz. Üye olduğunuz anda ise http://groups.yahoo.com/group/beygiretler adresindeki fotoğraflar, linkler, dosyalar kısmına ulaşıp, elinizdekileri siteye kolayca ekleyip paylaşabiliyorsunuz.
Eh, biraz karışık bir e.mail oldu ama artık, bilgisayardan anlayanlar, anlamayanlara anlatsın. Kurduğum elektronik grupta buluşalım : )
Sevgiler,
SiNeMiS : o )


BiLGiN CANDEMiR'den (25.5.2007)
 Özellikle GALMUKÇAY'ı soframızdan eksik etmeyen ve tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum.
Bilgin Candemir

20 MAYIS 2006 BULUŞMASI İLE İLGİLİ DÜŞÜNCELER
 

   AYŞEM BAŞOĞLU'ndan
AYŞEM BAŞOĞLU İnsan belli bir yaş erginliğine ulaşınca, içinde aidiyet hissi bastırmaya başlıyor. Bir yere, bir ırka, bir nesle, bir kavme, bir kana ait olma hissi yoğunlaşıyor.  Hele ki, büyük şehrin kumpasında kısılıp kalıyorsa insan, bir yere ait olma duygusu, daha bir başka çıkıyor merdivenleri.
Bugün burada Yeni Sığırcı Köyünde, Ali Beygiret'in avlusunda 125 kişi buluştu. Kimi %100, kimi %50, kimi %25 çerkesdi, Beygiret'ti. Ben 1/4 çerkesim, kızlarım 1/8. Her ne kadar ırklar, yöreler, insanlar, gün geçtikce karışsa da bir yanınız, bir parçanız burda bulununca buraya ait olduğunuzu anlıyor. Bu insanların pek çoğu, özellikle gençler, birbirlerini tanımıyorlar. Ama aynı kanbağı, aynı Kafkas Ata Beygiret'in çocukları, torunları, torun çocukları ve onların evlatları, o bağ için burada. Gönülle, sevgiyle, saygıyla...
Bir kana ait olduğumuzu, bir bütünün parçaları olduğumuzu bize hissetiren, yaşatan Süheyla (Beygiret) Candemir, Ali Beygiret ve ve onların liderliğinde gönüllü evsahipliği yapan tüm akrabalarıma binlerce teşekkürler.

Sağolun, varolun, sevgiyle kalın.

Lokman Mustafa - Fatma Beygiret torunu Münire kızı Ayşem Başoğlu  20. Mayıs. 2006

BiLGiN CANDEMiR'den
Galmukşey(galmukçay) varsa gene gelirim.